Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Škola smyku

Přidáno 08.08.2011

Jeden z nejvíce oblíbených praktických a zážitkových dárků nejen pro muže je škola smyku, neboli speciální výcvikový kurs, který naučí řidiče, jak bezpečně zvládat smyk vozidla.

Pro koho je škola smyku určena?

Nadělit dárek v podobě školy smyku můžete každému řidiči s platným řidičským průkazem. Cílem několikahodinové aktivní instruktáže je naučit řidiče zvládat smyk vozidla, ať už v letních měsících za silného deště, či v zimě na sněhu a náledí. Ať je řidič sebelepší, ať má za sebou sebevíc bezpečně odřízených hodin, vždy se může dostat do situace, kdy vozidlo nebude mít zcela pod kontrolou. Dárek v podobě poukazu na školu smyku proto věnujte nejenom nadšeným motoristům, ale i těm, kteří nejsou za volantem jako doma. Možná tím totiž nadělíte nejen pár zábavných hodin a větší jistotu za volantem, ale můžete bez nadsázky i někomu zachránit život.

Jak výcvik probíhá?

Škola smyku jako každý kurs, který má být opravdu účinný, zahrnuje teoretickou a praktickou část. Teoretická část zabírá zpravidla okolo 1 až 2 hodin. V teoretické části se posluchač dozví základní techniky jízdy a jak správně reagovat v konkrétních krizových situacích za volantem. Účastník kurzu se dozví základní informace, které by měl vědět o svém vozidle a o tom, jak vozidlo v krizových situacích reaguje. Na teoretickou část navazuje část praktická. Praktická část školy smyku probíhá cca 4 hodiny. Po tuto dobu je účastník kurzu za volantem vlastního vozidla a opakovaně projíždí speciální kluzné plochy cvičiště. Cvičiště simuluje různé situace – zatáčky, kopce, mokré plochy, namrzlé plochy apod. Na cvičištích je v drtivé většině případů přítomná také úhybná automatická plocha, která po nájezdu vozidla postrčí zadní část vozidla do strany a tím uměle vyvolá smyk vozidla.

Podmínky školy smyku

Základní podmínkou pro absolvování školy smyku je platný řidičský průkaz a způsobilost k řízení motorového vozidla (nula procent alkoholu a jiných omamných látek v krvi). Další podmínkou je využít pro kurz vlastní vozidlo. Cílem je totiž, aby si účastník kursu osvojil techniky školy smyku právě ve svém vozidle, neboť každé vozidlo reaguje do jisté míry odlišně (zvláště v krizových situacích).

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.