Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Svatební dárky

Přidáno 18.07.2011

Blíží se svatba blízké osoby a netušíte, jaký dárek by byl vhodný? Svatební dárky mají v rámci celého obřadu svou nezastupitelnou roli a rozhodně nelze jejich význam podceňovat. Tradiční dárky k svatbě jsou např. vybavení do domácnosti, poukaz na pobyt v zahraničí, a nebo prostá obálka s penězi. Pokud chcete svatebčany potěšit a zároveň překvapit, je vhodné zaměřit se na originální svatební dárky. V takovém případě se nebojte povolit uzdu své fantazie a vybírejte cokoliv krásného. V úvahu připadají klidně i adrenalinové zážitky v podobě skoku padákem, letu balónem apod. Mějte však na paměti, že by vždy mělo jít o dárky pro páry. Všechny svatební dárky by ve většině případů měli být určeny nejen pouze pro ženicha, nebo pouze pro nevěstu, ale měli by být pro oba novomanžele a měli by napomoci k jejich harmonickému spojení.

Svatební dárky pro ženicha

Ačkoliv jsou tedy svatební dárky primárně určeny pro oba novomanžele, je možné hledat speciálně svatební dárky pro ženicha, nebo pouze pro nevěstu. Může jít například o vtipné dárky od přátel, které jsou určeny ženichovi jako pomůcka v boji proti přílišné emancipaci v manželství. Některé dárky pro ženicha je pak určitě vhodné označit cedulkou "rozbalit až doma". Pozor však na to, jaký je Váš vztah k ženichovi. Pokud jste kamarád/ka, můžete si dovolit u nějaký ten vtipný dárek, pokud jste tchýně, přílišnému humoru při výběru dárku se raději vyhýbejte.

Svatební dárky pro nevěstu

Stejně jako pro ženicha, je možné vybírat mezi dárky pro nevěstu. V tomto případě platí v podstatě obdobné jako v předcházejícím případě. Pokud je nevěsta vaší kamarádkou, můžete se porozhlédnout i mezi vtipné svatební dárky pro nevěstu, pokud je Vaší snachou, na dárek připomínající část manželova těla raději zapomeňte. Dárek pro nevěstu by každopádně měl být krásný a měl by vyjadřovat Váš vztah k ní. Pokud jste bývalý přítel nevěsty, raději jí nic nedávejte, pokud tedy není Vašim cílem svatbu překazit, nebo alespoň trochu potrápit ženicha. V opačném případě je na místě vybrat takové svatební dárky pro nevěstu, které manžela donutí až k pláči.

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde