Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Tandemový seskok

Přidáno 08.08.2011

Rádi byste nadělili blízké osobě opravdu nezapomenutelný a originální zážitek? Zvažujete zda nadělit tandemový seskok padákem, ale nevíte, jestli je to dobrý nápad? V tomto článku najdete základní informace o tomto jedinečném dárku.

Co je to tandemový seskok?

Tandemový seskok, neboli seskok ve dvojici, je nejčastější forma skoku padákem, kterou můžete nadělit. Jedná se o skok společně s instruktorem, ke kterému jste připoutáni, a který řídí celý průběh volného pádu a přistání. Výhodou je, že před skokem absolvujete pouze krátkou instruktáž, nepotřebujete žádnou praxi a vše za Vás „odřídí“ profesionál, který má za sebou až tisíce úspěšných seskoků.

Jak probíhá seskok

Nejprve se budete muset objednat na termín seskoku (zpravidla alespoň týden předem). Po příjezdu na letiště v dohodnutý termín absolvujete krátkou instruktáž o průběhu letu (cca 10min). Pokud budou výrazně špatné povětrnostní podmínky, možná budete muset chvilku počkat. Následně budete ustrojeni do parašutistické kombinézy a budete připoutání k instruktorovi. Poté oba nastoupíte do připraveného menšího letadla, které Vás za zhruba 20min vynese do několikakilometrové výšky nad letištěm. Odsud společně seskočíte a zažijete nezapomenutelný volný pád plný adrenalinu a pocitu skutečné svobody. Po otevření padáku přistanete opět na letišti, kde Vás celou dobu mohou pozorovat Vaši blízcí!

Kdo může skákat padákem?

Maximální věk pro seskok není nijak omezen a můžete tedy dárek v podobě poukazu nadělit i stoletému pradědovi, či prababičce. Děti a mládež do 18 let mohou skákat pouze se souhlasem rodičů. Některé firmy nabízející seskoky padákem stanovují minimální věk pro seskok 8 let.

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.